Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Dominikánska republika Punta Cana

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Punta Cana


Otázky a odpovede týkajúce sa Dominikánskej republiky a destinácie Punta Cana sú nasledujúce:

1. Aké je počasie v Punta Cane?
Odpoveď: Počasie v Punta Cane je celoročne teplé a vlhké s vysokými teplotami v lete a mírnymi teplotami v zime.

2. Aké sú najlepšie pláže v Punta Cane?
Odpoveď: Medzi najlepšie pláže v Punta Cane patria Bávaro, Macao, Uvero Alto, Punta Cana a Juanillo.

3. Aké aktivity môžem robiť v Punta Cane?
Odpoveď: V Punta Cane je možné robiť rôzne aktivity, ako sú plážové aktivity, vodné športy, golf, tenis, jazda na koni, družstevné hry a turistiku.

4. Potrebujem víza na pobyt v Punta Cane?
Odpoveď: Víza nie sú potrebné pre väčšinu návštevníkov z krajín ako EÚ a USA, ale získanie víz a povolení sa môže líšiť podľa krajiny pôvodu.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Punta Cane?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Punta Cane je od decembra do apríla, keď je suchšie a teplejšie počasie a menšia pravdepodobnosť hurikánov.

6. Aké je miestne jedlo v Punta Cane?
Odpoveď: Dominikánska republika je známa svojou kuchyňou, ktorá sa skladá z rýby, mäsa, ovocia a zeleniny. Miestne jedlá zahŕňajú Moro de Guandules (ryžové jedlo s hráškom), La Bandera (výber mäsa, fazule a ryže) a empanadas (plnené pečivo).

7. Aké je miestne hospodárstvo?
Odpoveď: Dominikánska republika má medzitým najväčšiu ekonomiku strednej a južnej Ameriky. Zdroje zahŕňajú turizmus, banány, cukrovú trstinu, tabak a kávu.

8. Aký je miestny jazyk?
Odpoveď: Španielčina je oficiálnym jazykom Dominikánskej republiky, ale angličtina sa často používa v turistických oblastiach.

9. Aké sú miestne zvyky a tradície?
Odpoveď: Miestne zvyky a tradície zahŕňajú karneval, ktorý prebieha v únorových a marcových mesiacoch, a Día de los Muertos (Deň mŕtvych) v novembri. Okrem toho sa na Dominikánskej republike oslavuje kresťanské sviatky ako Vianoce, Veľká noc a Božie narodenie.

10. Je Punta Cana bezpečné pre turistov?
Odpoveď: Punta Cana je považovaná za pomerne bezpečnú destináciu pre turistov, aj keď sa stále odporúča opatrnosť. Je dôležité dbať na svoj majetok a vyhýbať sa nebezpečným oblastiam v noci.


Dovolenka Dominikánska republika Punta Cana


Dovolenka v Dominikánskej republike v oblasti Punta Cana je ideálnou voľbou pre každého, kto túži po exotickom dobrodružstve a oddychu na pláži. Táto tropická oáza ponúka nádherné pláže, čisté more a luxusné hotely, kde si môžete užiť pohodlie a relaxáciu.

Punta Cana sa nachádza na východnom pobreží Dominikánskej republiky a je špecifická svojimi nádhernými plážami, jemným bielym pieskom a tyrkysovým morom. Táto oblasť patrí k najnavštevovanejším turistickým destináciám v celej krajine.

Pre turistov je k dispozícii celý rad aktivít, ktoré im pomôžu realizovať ich sny o plážových radovánkach a dobrodružstvách na vode. Okrem slnenia a kúpania sa na pláži môžete vyskúšať wakeboarding, kiteboarding, surfovanie, potápanie a ďalšie aktivity. Pre milovníkov golfu sú v oblasti Punta Cana k dispozícii excelentné golfové ihriská, na ktorých môžu hráči relaxovať a zlepšovať svoje zručnosti.

Okrem plážových aktivít vás očarí aj miestna kuchyňa. Dominikánska republika je známa svojou chutnou kuchyňou, ktorá vám ponúkne fašírky, queso frito (vyprážaný syr), tostones (placki z opečených zelených banánov) a mnoho ďalších lahôdok.

Punta Cana má tiež výhodu, že sa nachádza v blízkosti národného parku Del Este, ktorý poskytuje navštívencom výnimočnú príležitosť vidieť rôzne druhy vtákov, motýľov a ďalšie zaujímavosti z prírodného sveta.

Ak plánujete dovolenku v oblasti Punta Cana, je dôležité mať na pamäti, že táto oblasť patrí medzi luxusnejšie, takže by ste mali pripraviť dostatočný rozpočet na ubytovanie a stravovanie.

Celkovo by sme mohli povedať, že dovolenka v Dominikánskej republike v oblasti Punta Cana je fantastickým miestom pre oddych, relax a užívanie si dobrodružstiev. Táto oblasť ponúka nádherné pláže, exotickú prírodu, miestnu kuchyňu a množstvo aktivít pre každého návštevníka. Takže, čo ešte váham? Vyrazte do tohto krásneho miesta a užite si nezabudnuteľnú dovolenku!


Počasie Dominikánska republika Punta Cana


Dominikánska republika je krajina v Karibiku, ktorá je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Punta Cana, ktorá sa nachádza na východnom pobreží krajiny, je iskrou tejto destinácie a pre mnohých cestovateľov predstavuje dávku slnka a tepla. Ak sa plánujete vydať do tejto oblasti, je dôležité poznať niektoré informácie o počasí v Punta Cana.

Punta Cana sa nachádza v horskom páse, ktorý poskytuje chránené útočisko pred hurikánmi, ktoré môžu byť častým javom v Karibiku počas hurikánovej sezóny, ktorá sa prejavuje najmä v období od júna do novembra. V januári a februári je najnižšie možné priemerné denné teploty dosahujú približne 25 ° C, s najvyššími teplotami na jar až do leta až do 32 ° C a 35 ° C. Väčšinou je prítomný mierny vietor, takže sa snažte vyhnúť sa obdobiu kedy sú zvýšené teploty, keďže vzduchová vlhkosť sa vyskytuje celoročne, pretože sa nachádza pri mori.

Punta Cana je typicky suchá oblasť, ktorá nedostáva veľa zrážok. V januári až marci môže dôjsť k niekoľkým krátkym prívalom, ale na celkovú sumu sa nedá spoľahnúť. Vďaka takmer nepretržitému slnečnému zapaľovaniu sa dostávate do veľmi slnečnej oblasti, takže by ste mali mať na pamäti ochranu proti slnečným lúčom a mať so sebou jemné odevy a opalovacie krémy.

Punta Cana je teda ideálna destinácia, ak sa chcete vyhnúť krutej zime a užiť si teplé počasie po celý rok. Ak chcete zažiť perfektné počasie v Karibiku, odporúčame cestovať do Punta Cana v období od decembra do apríla, kedy je slnečné a teplé počasie až na vrchoľ. Ale ani iné obdobia roka nie sú zlé, ak sa chystáte na dovolenku v Punta Cana. Stačí si len zabezpečiť oporučenú ochranu proti slnečnej radiácii a užiť si dovolenku.


Letenka Dominikánska republika Punta Cana


Každý rok milióny turistov z celého sveta navštívia Dominikánsku republiku, ktorá sa nachádza na ostrove Hispaniola v Karibiku. Dominikánska republika má pre turistov mnoho miest, ktoré môžu navštíviť, no jedným z najobľúbenejších miest, ktoré sa isto stalo naším cieľom, je Punta Cana.

Punta Cana je prímorské letovisko, ktoré sa týči z juhovýchodnej časti krajiny. Je to niečo ako raj na zemi. Krásne pláže s jemným pieskom, azúrové more, palmy, luxusné hotely - to je to, čo by sme mohli očakávať v tomto kúsku neba.

Ak chcete navštíviť Punta Canu, musíte si zakúpiť letenku, alebo nájsť nejaký balíček all-inclusive. Existuje veľa cestových kancelárií, ktoré ponúkajú zájazdy do Dominikánskej republiky, no čím skôr si zarezervujete letenku a ubytovanie, tým nižšie náklady budú.

Po príchode na letisko Punta Cana, si môžete vychutnať prekrásny pohľad na azúrové more. Potom si vyzdvihnete svoj batožinu a vydáte sa do hotela, ktorý ste si vybrali.

Vďaka svojmu umiestneniu v Karibiku, teplota v Punta Cane sa pohybuje okolo 25 stupňov Celzia po celý rok. Najlepšou časťou pobytu v Punta Cane je pritom jeho krásna pláž, kde si počas teplých dni poslednú chvíľu vychutnáte slnko.

Ak sa chcete zrelaxovať, môžete sa vybrať na niektoré z kúpeľov alebo kúpať sa v hotelových bazénoch. Ak na dovolenku idete vo dvojici, môžete si objednať masáž priamo na pláži.

Punta Cana je rovnako aj skvelým miestom pre aktívnych turistov. Ak sa chcete pokúsiť o niečo adrenalinové, sú k dispozícii rôzne vodné športy, ako napríklad windsurfing, plachtenie, alebo vodné skútre. Môžete si tiež požičať bicykel a ísť na prechádzku okolo miestnych dediniek.

Okrem toho, kdekoľvek sa v Punta Cane nachádzate, všade sú rôzne obchody a trhy, kde nájdete skvelé miestne produkty. Krajina je tiež známa pre svoje množstvo miestnych reštaurácií s jedlom zameraným najmä na stredomorskú a latinskoamerickú kuchyňu.

V Punta Cane však nejde len o krásne pláže alebo krásnu prírodu. Môžete tiež navštíviť niektoré z miestnych kultúrnych podujatí, konaných v rôznych mesiacoch v roku. To zahŕňa vynikajúce tance a hudbu, vrátane slávností alebo miestnych festivalov.

Dominikánska republika je skutočne nádherným miestom, a Punta Cana je miesto, ktoré vám poskytne najlepší zážitok z pláže a slnečných dni. Ak si chcete dopriať niečo iného a pritom si užiť krásnu dovolenku, navštívte Punta Canu v rámci Dominikánskej republiky.


Ubytovanie Dominikánska republika Punta Cana


Dominikánska republika je krajina, ktorá láka svojimi úchvatnými plážami a krásnymi hotelovými rezortami. Medzi najpopulárnejšie destinácie patrí mesto Punta Cana, ktoré sa nachádza na juhovýchode ostrova. Ak hľadáte luxusné ubytovanie s prístupom k pláži, v Punta Cane určite nájdete to pravé.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v tejto lokalite je Majestic Mirage Punta Cana. Tento resort je určený len pre dospelých a ponúka nádherné izby a apartmány s výhľadom na more alebo do záhrady. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko reštaurácií, bary, bazény a wellness centrum, ktoré má medzi turistami vynikajúcu povesť.

Ak hľadáte viac rodinné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre Grand Sirenis Punta Cana Resort. Tento rezort ponúka rozsiahle izby s možnosťou výberu medzi ubytovaním s výhľadom na more alebo do záhrady. Okrem toho tu nájdete aj viacero reštaurácií, barov, bazénov a dokonca aj vodné športy.

Pre milovníkov golfu sú ideálnou voľbou hotely v blízkosti niektorého z miestnych golfových ihrísk. Jedným z týchto rezortov je Barceló Bávaro Palace, ktorý ponúka štýlové izby, bazény, reštaurácie a dokonca aj vlastnú diskotéku. Navyše, v blízkosti nájdete aj niekoľko nádherných pláží.

Punta Cana je tiež vhodným miestom pre tých, ktorí hľadajú niečo tradičnejšie. V takom prípade sa môžete rozhodnúť pre ubytovanie v hoteloch v blízkosti mesta Higüey. Tieto hotely sú zvyčajne menšie a ponúkajú skromnejšie ubytovanie, no takéto hotely môžu byť ľahko prístupné a ponúkajú aj možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi.

Výber hotela v Dominikánskej republike by mal závisieť od vašich preferencií a požiadaviek. Bez ohľadu na tom, kde sa rozhodnete ostať, odporúčame vám si užiť krásne pláže a miestne atrakcie, ktoré ponúka Punta Cana. Ak chcete zažiť naozajstné dobrodružstvo, môžete navštíviť aj niektoré z miestnych prírodných parkov alebo vyraziť na výlet do miest, ako je Santo Domingo alebo Samaná.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách