Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Austrália Port Douglas (Queensland)

Letenka Austrália Port Douglas (Queensland)


Letenky na trase Bratislava – Port Douglas, mesto na severe austrálskeho štátu Queensland, sú v súčasnosti veľmi obľúbené a hľadané. Toto kúpeľné mesto sa nachádza medzi Daintree Rainforest a Great Barrier Reef, ktoré sú známe po celom svete.

Ako sa tam dostať?

Letenky na letisko Cairns si môžete zabezpečiť už v pohodlí vášho domova. Ceny sa však môžu pohybovať v závislosti od toho, v akom čase roka cestujete a koľko času vopred si let zaplatíte. Pri objednaní letenky si treba ale dávať pozor na to, aby si zaplatili aj prípadné poistenia a určite nevynechávajte ani najpotrebnejší dokument – pas.

Aké je to v Port Douglas?

Port Douglas je skutočnou oázou pokoja a oddychu, kde sa budete cítiť ako doma. Mestské rušenie miesto presne obíde a budete sa môcť naplno venovať bezstarostnému doráňaniu na pláži alebo objavovaniu nádher a tajov mesta.

Veľa turistov sa v Port Douglas chváli skvelými reštauráciami, kde si dokážu vychutnať nielen chuťové zážitky, ale aj komfort a luxus. Pre športových nadšencov je v okolí mesta k dispozícii široká ponuka aktívneho oddychu vrátane plávania s delfínmi či návštevy turisticky atraktívnych miest.

Prechádzky v Daintree Rainforest

Jedným z najväčších lákadiel mesta je návšteva národných parkov a prírodných zón, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti Port Douglas. Najnavštevovanejším miestom je národopisný park Daintree Rainforest, kde môžete objavovať tajomstvá džungle, ktorá patrí k najstarším na svete. Okrem toho tu nájdete aj veľké množstvo druhov zvierat, rastlín a stromov, ktoré sú špecifické pre tento región.

Potápanie v Great Barrier Reef

Veľká korálová bariéra, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Port Douglas, je ďalším impozantným miestom, ktoré určite stojí za to navštíviť. Okolo bariéry sa totiž rozprestiera niekoľko desiatok ostrovov a pláží, ktoré predstavujú skutočný raj na zemi. Akonáhle sa totiž ponoríte do vody, dostanete sa do úplne iného sveta, kde môžete objavovať zaujímavé koralové útvary, rôzne druhy rýb a iné zaujímavé tvory.

Port Douglas – nezabudnuteľný zážitok

Zhrnutím vyššie uvedených skutočností teda môžeme zhodnotiť, že Port Douglas plní všetky predstavy cestovateľov, ktorí tak radi objavujú krásy prírody a relaxujú v pokojí. Ak hľadáte miesto, kde sa budete môcť pohodlne oddýchnuť, ale zároveň zažiť aj niečo nové, Port Douglas a jeho okolie je tou správnou voľbou. Tak neváhajte a naplánujte si dovolenku v tomto nezabudnuteľnom meste už dnes!


Ubytovanie Austrália Port Douglas (Queensland)


Port Douglas v Austrálii, ktorý sa nachádza v blízkosti veľkého útesového systému Great Barrier Reef, je obľúbenou destináciou pre návštevníkov z celého sveta. Mesto má množstvo ubytovacích možností, ktoré zodpovedajú štandardom návštevníkov s rôznorodými cieľmi a záujmami.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné miesto na oddych a relax, sú najlepšou voľbou päťhviezdičkové hotely a rezorty. Napríklad Pullman Port Douglas Sea Temple Resort & Spa ponúka kvalitné ubytovanie s vynikajúcimi zariadeniami, ako sú kryté a vonkajšie bazény, lázně a wellness centrum a vybavenie pre rodiny s deťmi. The Peninsula Boutique Hotel je ďalším luxusným hotelom, ktorý sa nachádza priamo na pláži Four Mile Beach. Súčasťou hotela je aj strešná terasa s nádherným výhľadom na útesový systém Great Barrier Reef.

Ak hľadáte ubytovanie so stredne vysokým rozpočtom, nájdete v Port Douglas množstvo apartmánových ubytovaní. Ako príklad môže slúžiť The Newport On Macrossan - Serviced Apartments, ktoré sa nachádza v centre mesta. Apartmány ponúkajú vybavenú kuchyňu a tiež vám umožňujú taktiež si sami variť, ak preferujete stravovanie na vlastné náklady. Stonefield's by The Sea je ďalšou možnosťou, ktorá sa nachádza priamo na pláži. Apartmány ponúkajú výhľad na more a sú obklopené tropickou zeleňou.

Ak si nenároční cestovatelia a hľadáte skromnejšie ubytovanie, port Douglas má v ponuke tiež hotely a hostely s cenami pre každého. The Central Hotel Port Douglas ponúka pohodlné izby s klimatizáciou a televízorom, a to v centre mesta. Hostel Port Douglas je ďalšou možnosťou pre tých, ktorí preferujú ubytovanie v hosteli. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka pohodlné izby so spoločnými kúpeľňami.

Nezáleží na tom, aké sú vaše preference z ubytovania, Port Douglas má pre každého niečo. Sústredenie sa na to, aký druh ubytovania môžete si dovoliť a čo vám bude vyhovovať najlepšie. Po príchode do Port Douglas na vás čakajú skvelé pláže, kde si môžete na pohodlných lehátkach užiť slnečné lúče a pokojné more, ale taktiež aj široká ponuka rôznych zaujímavých aktivít. Akonáhle si nájdete ideálne ubytovanie, skvelá dovolenka v Austrálii sa môže začať.


Dovolenka Austrália Port Douglas (Queensland)


Port Douglas je obľúbeným dovolenkovým miestom v austrálskom štáte Queensland. Leží priamo na pobreží Koralovej dvojice a je výborným východiskovým bodom pre výlety do džungľov a na koralové útesy. Táto exotická dovolenka v Austrálii je ideálna pre všetkých, ktorí hľadajú pôvabný pobyt v prírode spojený s miestnymi zážitkami.

Farebná a krásna príroda

Port Douglas sa môže pochváliť nádhernou prírodou a malebnými plážami, ktoré môžete vidieť hneď po príchode na miesto. Nezabudnuteľný zážitok v prírode ponúka návšteva Daintree džungľa, najstaršieho dažďového pralesa sveta. Užite si prechádzku a obdivujte unikátne druhy vtákov, rastlín a iné živočíchy, ktoré tu môžete vidieť iba v tomto oblasti.

Na juhu od Port Douglas sa dá tiež vidieť krásna krajina hôr a dažďových pralesov, ktoré poskytujú skvelé zážitky pre múdrych turistov.

Úžasná koralová ríša

Port Douglas je vynikajúcim miestom na výlety na Koralový útes. Počas storočia sa vytvorilo obrovské množstvo útesov medzi Cairnsom a Port Douglasom, ktoré sú bohaté na úchvatné koralové formácie a faunu a flóru.

Medzi výletmi na horách a dvíhaní sa na vrcholoch najvyšších stromov do izza, nezabudnite navštíviť Koralový útes a užiť si jeho krásy ako potápač.

Pamiatky a dobrodružstvá

Okrem obdivovania prírody a objavovania koralovej ríše, má Port Douglas a jeho okolí tiež niekoľko historických pamiatok, ako napríklad ruiny osídlenia aborimínov. Pre tých, ktorí sa nevedia vyrovnávať s nudou majú mesto aj ďalšie ponuky, ako napríklad rafting, jazdu na koni a iné dobrodružné aktivity.

Luxusné ubytovanie

Port Douglas je známy pre svoje luxusné hotely, ktoré poskytujú vynikajúce služby a pohodlie. Pre tých, ktorí hľadajú nízkonákladové možnosti, sú k dispozícii hostelové ubytovania a ďalšie ubytovania, ktoré nie sú natoľko luxusné, ale poskytujú trochu viac súkromia.

Celkové hodnotenie

Väčšina ľudí, ktorí poznajú Port Douglas sa do neho zamilovali. Sú to hlavne tí, ktorí hľadajú prírodné krásy a chcú si užiť dovolenku blízko k prírode. Aj vy by ste tak mohli privziať ich názor, ak sa rozhodnete túto dovolenku navštíviť.


Počasie Austrália Port Douglas (Queensland)


Port Douglas je nádherné mestečko v austrálskom štáte Queensland, ktoré je obľúbeným miestom návštevníkov z celého sveta. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami, korálovými útesmi a bohatou flórou a faunou. Keďže Port Douglas sa nachádza v tropickom pásme, počasie tu býva veľmi teplo a vlhké.

Počas leta v Port Douglas sa teploty pohybujú okolo 30 °C a nocné teploty sú približne 22 °C. Letné obdobie sa začína v decembri a končí v marci. Vyššie teploty sprevádza vysoká vlhkosť, čo môže byť dosť náročné pre turistov, ktorí nie sú zvyknutí na takéto podmienky. Ak však potrebujete ochladenie, môžete sa schovať do vody alebo si zasurfujete na jednej z mnohých pláží v okolí.

V zimnom období má Port Douglas podobne príjemné počasie. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 25 °C a nocné teploty sú približne 16 °C. Prázdniny v Port Douglas si môžete užiť aj v tomto období, ak máte radi miernu teplotu alebo sa chcete vyhnúť vysokej vlhkosti.

Hoci je Port Douglas prevažne slnečné mesto, občas môže dôjsť k dažďu. Obdobie daždivých dní nastáva medzi májom a októbrom, kedy sa v oblasti nachádza monzúnové obdobie. Najväčšie množstvo dažďa v Port Douglas prichádza v januári a februári.

Ak plánujete návštevu Port Douglas, zvážte obdobie počasia, ktoré vám najviac vyhovuje. V každom čase však nezabudnite na slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém, aby ste sa mohli bezpečne opaľovať a v prípade potreby ochrániť pred slnečnými lúčmi. A keď vás príliš prekvapí počasie, nezúfajte. Existuje veľa indoor aktivít a výletov, ktoré si môžete vychutnať aj za horšieho počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Port Douglas (Queensland)


1. Aké je počasie v Port Douglase?
- V Port Douglase prevláda subtropické podnebie s vysokou vlhkosťou, teploty sa pohybujú v rozmedzí 20-30 °C.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Port Douglasa?
- Ideálnym časom na návštevu Port Douglasa je obdobie mája až októbra, kedy je suché obdobie a menej zrážok.

3. Aké aktivity sú populárne v Port Douglase?
- Medzi populárne aktivity patria potápanie, plachtenie, kajakárske výlety, turistika v dažďovom lese, pozorovanie koralových útesov a koali.

4. Kde sa nachádza Port Douglas v Queenslande?
- Port Douglas sa nachádza na severovýchodnom pobreží Queenslandu, na pobreží Koralovej Sea.

5. Ako sa dostať z letiska v Cairnse do Port Douglasa?
- Z letiska v Cairnse sa dostanete do Port Douglasa autom, shuttle busom alebo taxíkom, čo trvá približne 1 hodinu.

6. Aké sú najlepšie pláže v Port Douglase?
- Najlepšie pláže v Port Douglase sú Four Mile Beach a Daintree Rainforest Beach.

7. Aké sú najlepšie hotely alebo ubytovanie v Port Douglase?
- Niektoré z najlepších hotelov a ubytovania v Port Douglase sú Sheraton Mirage Port Douglas, Pullman Port Douglas Sea Temple Resort & Spa alebo QT Port Douglas.

8. Ako sa dostať do Great Barrier Reef z Port Douglasa?
- Z Port Douglasa sa môžete dostať do Great Barrier Reef lodou alebo katamaránom, čo trvá približne 1-2 hodiny.

9. Aké klimatizované buggy sú populárne v Port Douglase?
- Populárne klimatizované buggy požičovne v Port Douglase zahŕňajú elektrické buggy s názvom Ra Ra, ktoré sa používajú na výlety po meste a jeho okolí.

10. Aké sú najlepšie reštaurácie v Port Douglase?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Port Douglase zahŕňajú Salsa Bar and Grill, Watergate Restaurant, a 2Fish Restaurant.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách